Pehme mööbel

Pehme mööbli kasutus- ja hooldus


Pehme mööbel ei paku mitte ainult mugavaid istekohti, vaid parandab ka eluruumi üldist ilmet

Mööblit tuleb kasutada vastavalt ettenähtud sihtotstarbele. – Mööblit hoida ja kasutada kuivades köetavates ruumides, kus õhutemperatuur ei lange alla +10 *C ja suhteline õhuniiskus on 40-60%. – Mööbel peab olema kaitstud otseste päikesekiirte eest, kuna nende mõjul muutub toote värvus ja välimus: välispind võib ebaühtlaselt pleekida, lakk- ja värvkate praguneda, peeglid tuhmuda.
– Kui mööbli seotistes, kus on kasutatud tõmmitsaid, polte või kruvisid ilmnevad lõtkud, tuleb neid aegajalt pingutada.
– Ratastel tooted on mõeldud kasutamiseks siledal pinnal (mitte lükata tooteid üle lävepakkude jms)
– Ärge asetage mööblile teravate servade või metallalusega esemeid!
– Tool on ette nähtud ainult istumiseks. Tooli kahjustamise vältimiseks ei tohi: sõita tooliga mööda tuba; toolile astuda; toolile hüpata; lasta teistel oma tooli reguleerida; liikuda tooliga vastu seinu, mööblit või muid objekte; tooli ümber lükata ega tõugata vastu kõvu objekte, sellisel juhul võivad tooli detailid, nt. rattad vms, puruneda; tooli kangmehhanisme valesti tõmmata ega painutada; toolil kiikuda, st seljatoele ei tohi järsult ega liiga suure koormusega peale langeda. Ladustamisel asetada kahe tooli istme vahele kaitse, vältimaks kanga määrdumist ja kulumist.
– Vältimaks mööbli vigastamist ühest kohast teise kolimisel, tuleb seda transportida lahti monteerituna ja hoolikalt pakituna.

Regulaarne hooldus ja puhastamine aitab säilitada materjalide head väljanägemist ja ühtlasi parandab ka nende vastupidavust.
Naha hooldamine hoiab naha elastsena ning nahkmööbli eluiga pikeneb. Nahakreemid, -palsamid, -vahad ja -piimad on n-ö rammusamad hooldusvahendid, mis toidavad, niisutavad ning kaitsevad nahka igapäevase mustuse-plekkide sisseimbumise eest. Soovitav on nahkmööblit hooldada paar-kolm korda aastas olenevalt tootest. Niiske lapp eemaldab lahtise tolmu ja purud, mõnikord võiks lappi niisutada ka seebiveega. Tolmuimejaga saab kätte diivani voltide vahele pudenenud purud. Heleda nahkmööbli hirm on värviandvad teksapüksid ning pastapliiats. Need võivad jätta kustumatuid jälgi. Kui seebiveest ei piisa, tuleb appi võtta spetsiaalsed nahkmööbli puhastusvahendid ei tee paha, kui neid kasutatakse paar korda aastas ka sellise mööbli puhul, mis must ei näigi. Alati esmalt testida puhastusvahendit koha peal, mis ei paista silma. Puhastusvahendi kasutamisel järgida tootja juhendeid. Pärast puhastamist aga tuleks mööbel hooldusvahendiga üle käia. Puhastus- ja hooldusvahendite kasutamisel järgida tootja juhendeid
Kangast võib puhastada vee baasil olevate puhastusvahenditega kanga puhastamiseks mõeldud vahtude või šampoonidega. Kasutada säästlikult ja vältida üle märgamist. Alati testida puhastusvahendit kanga peal, mis ei paista silma – näiteks padja alumisel äärel. Kui eemaldate riidelt plekke, siis laske normaalselt kuivada, ei tohi hõõruda! Kui ümber on läinud vedelikud, mis ei sisalda rasva (limonaad, õlu), tuleks esmalt haarata mingi vett imav materjal (salvrätik, kuivatuspaber, kas või WC-paber) ja püüda riidelt võimalikult palju vedelikku eemaldada. Seejuures ei tohi riiet hõõruda nii pressite vedeliku kangasse sisse. Seejärel kasutada puhast riiet, leiget vett ning kergelt ringjaid liigutusi. Vereplekkide eemaldamist alustada külma veega. Igapäevaseks ja nädalaseks hoolduseks on soovitatav kanga kuivpuhastus tolmuimejaga. Raskesti eemaldatavad plekid võib puhastada spetsiaalsete kangastele mõeldud vee baasil olevate puhastusvahtude või šampoonidega. Kõige parema tulemuse saab, kui lasta diivanid-tugitoolid keemiliselt puhastada. Seda teevad puhastusfirmad kliendi juures. Keemiline puhastus on sobivaim neile, kes on allergilised või ei talu kokkupuudet kodukeemiaga. Et vältida anti-pilling töötlusega (vähendab topilisust) riide topiliseks muutumist, soovitame:
1) Ära hõõru tolmuimejaga riiet edasi-tagasi või tugeval survel
2) kokkupuudet lemmikloomadega
3) Väldi toote kasutamisel villaseid riideid nagu villane tekk, välis riided (näiteks teksad).
Tugevalt määrdunud puitpindu võib puhastada alkoholivaba pesuvahendiga. Pärast puhastamist tuleb pinnad hoolikalt kuivatada. Mööbli puidust detaile ei tohi puhastada vahendiga mis sisaldab atsetooni või teisi tugevaid lahusteid või abrasiivseid aineid.


GARANTII KAOTAB KEHTIVUSE, kui mööblit pole kasutatud vastavalt otstarbele ning kasutusjuhendi nõudeid ja soovitusi on eiratud; garantiiaja jooksul on mööblit ümber paigutatud ning sellest tulenevalt on mööblit lõhutud või on reguleeringud paigast läinud; mööblit on garantiiaja jooksul ise remonditud või ostja poolt valesti hooldatud; mööblile on lisatud algselt mitte ettenähtud detaile; kui mööbli vigastused on tekkinud selle oskamatu käsitlemise, hoidmise või transportimise tagajärjel. Garantii alla ei kuulu: loomulik kulumine.

Lehe valmistas Kristjan Velleste. | Privaatsuspoliitika