• Restaureerimise teenus

Tegemised

Meie pakutavad teenused:


Pehme mööbli restaureerimine ja mööbli katteriide vahetus.

Pehme mööbli restaureerimisel eemaldame eelnevad katteriided ja kinnitused, seotud ümarvedrudega mööblil on mõnikord ehk säilitatavad seljatoe vedrud, mis ei ole saanud niivõrd suurt koormust, kuid siduda tuleb nad ikka uuesti. Peale mööbli demonteerimist teostame puitraami parandused ja siis järgneb traditsioonilise polstriga katmine.
Poroloon pehmendusega mööblil vananenud porolooni väljavahetus, vatiin ja katteriie. Ka katteriide vahetusel ei piirdu tööd ainult katteriide vahetamisega vaid uus vatiini kiht tuleb ikkagi lisada.
Vaata pilte pehmest mööblist


Vanema ja vähem vanema mööbli restaureerimine, renoveerimine ja taastamine

Restaureerime puitmööblit, renoveerime ka uuemat mööblit. Nüüd on inimestel tekkinud huvi ka eelmise sajandi 60- aastate mööbli säilitamise vastu ja võimaluse korral saame aidata, alati ei ole küll nn. saepurumööbli renoveerimine mõttekas ja ka võimalik.´
Vaata pilte puitmööblist!

Puidust sisustus-ja tarbeesemete restaureerimine

Lisaks mööblile tegeleme ka muude puitkorpusega tarbeesemete restaureerimisega: näiteks kellad, kohviveskid, mängutoosid, vokid jms. Meil on koostöö mõnede spetsialistidega, kelle kaasabil saame kliendile pakkuda täisteenust.
Vaata pilte erinevatest sisustus ja tarbeesemetest!

Akende ja uste restaureerimine

Vanade akende/uste restaureerimisel kasutame kitti ja viimistleme linaõlivärviga. Kaasaegsed vee baasil värvid on mugavad kasutada ja loovad puidule kaitsva kile, kuid läbi mikropragude tungib niiskus siiski puitu ja väliselt korralike akende/uste puit on tegelikult pehkinud.
Vaata pilte akendest ja ustest!

Treitööd

Teostame väikesemahulisi erikujulisi treitöid. Treipingi võimalused, toorik diameetriga kuni 30 mm, pikkus kuni 1000 mm.
Vaata pilte treitöödest!

Mööbli hooldamine ja värskendamine

Anname kulunud mööblile värskema ilme uue viimistlusega. Tavapärase hooldusõlitamisega saab üldjuhul omanik ise hakkama aga suurema mahu puhul võtame ka selle töö ette, kui aga on tegemist tugevalt kulunud ja vigastatud pinnaga, siis abistame.

Uue individuaalse mööbli valmistamine

Lisaks mööbli restaureerimisele valmistame ka eritellimusmööblit, mis eristub masstoodangust ja nõuab erilahendusi ja kvaliteetset materjali. Võimalik tellida ka koopiamööblit, et moodustuks terviklikum komplekt. Kaasaegse mööbli valmistamisel kasutame kaasaegset mööblifurnituuri- vaikselt sulguvad uksed ja sahtlid jne. Võimalikud erinevad valguslahendused. Lihtsat lamineeritud plaatmööblit ei suuda oma väikeses töökojas, kus käsitsitöö osakaal on suur konkurentsivõimelise hinnaga valmistada.
Vaata pilte eritellimusmööblist!

Trepid

Restaureerime treppe ja valmistame ka uusi I-, L- ja U- kujulisi puittreppe.
Vaata pilte valmistatud trepidest


Võimaluse korral pakume restaureerimisala õppuritele praktikakohta.

Kuna restaureerimine käsitsitöö ja ajamahukuse tõttu ei ole odav teenus, siis ei mõista me hukka isetegijaid, kes oma esemeid ise korrastavad, Google ja Youtube vahendusel on leitav hea hulk õpetusi selleks. Kuid tungivalt soovitame suhtuda kriitiliselt pakutavasse materjali, sest paljude õpetuste järgi tegutsemine võib viia eseme katastroofilise rikkumiseni. Kannatlikku meelt ja rahu tegutsedes.

Viimistlemine

Viimistleme MDF-, vineer ja puitdetaile, samuti ka mööblit, uksi ja aknaid. Viimistleme õlide, vahadega, peitside, linaõlivärvide ja samuti ka tööstuslike värvide ja lakkidega. Kliendi vajaduste järgselt otsustame millist viimistlust kasutame, mis detailidega tegemist on ja kuhu need lähevad.

Lehe valmistas Kristjan Velleste. | Privaatsuspoliitika